Uprawa warzyw w skrzyniach

W ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się uprawianie warzyw w skrzyniach. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygląd ogrodu. Warzywa uprawianie w drewnianych skrzyniach będą świetną dekoracją ogródka. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą się schylać, ponieważ możemy zbudować odpowiednio wysoką skrzynię.

Jak uprawiać warzywa w skrzyniach?

Hodowla warzyw w skrzyniach wygląda tak samo jak w przypadku tradycyjnej uprawy. W trakcie budowy skrzyni możemy dostosować wysokość do naszych potrzeb. Po wybudowaniu zawsze możemy ją podwyższyć o kolejne kilkanaście centymetrów, tak aby ułatwić sobie pracę w ogródku. Do budowy możemy wykorzystać deski, które musimy zaimpregnować, żeby nie zgniły od wody z ziemi. Następnie musimy wypełnić nasze skrzynie. Całą powierzchnie wykładamy siatką przeciwko kretom. Dzięki temu nasze uprawy będą bezpieczne. Do skrzyń możemy zakupić ziemię w sklepie ogrodniczym, bądź w supermarkecie. Taka ziemia może sprawić, że nasze plony będą większe.

Po przygotowaniu skrzyń czas na uprawę. Jeśli chcemy cieszyć się dużymi plonami, to musimy zastosować nawóz, najlepiej naturalny. Do naturalnych nawozów zalicza się obornik, który może być kurzy, koński lub krowi. Możemy przekopać grządki dodając obornik na jesień, a dzięki temu zasilimy je na kolejny sezon. W sklepach możemy kupić także granulowaną wersję tego nawozu. Granulki możemy podsypać bezpośrednio pod warzywa, które sadzimy. Dodatkowo świetnym nawozem jest kompost, który również jest w stu procentach naturalny i śmiało możemy go stosować, aby zwiększyć plony. W sklepach możemy kupić kompostowniki, lub można zrobić je samemu.

Uprawa warzyw w skrzyniach wygląda tak samo jak w polu, jednak musimy pamiętać o regularnym podlewaniu. W słońcu skrzynie mogą się nagrzewać i część wody może wyparować. Podlewać możemy raz dziennie, jednak w upalne dni najlepiej dwa razy, Rośliny szybko przyzwyczajają się do pór podlewania, dlatego musimy to robić codziennie o tej samej porze, np. wieczorem.

Hodowla warzyw w skrzyniach to również idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku. Na balkonie z powodzeniem możemy uprawiać większość warzyw. Musimy pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiednio dużą skrzynię. Na balkonie bardzo dobrze czują się rośliny ciepłolubne, takie jak pomidory czy papryki, które są proste w uprawie doniczkowej. Dodatkowo możemy uprawiać wszelkiego rodzaju sałaty i naciowe warzywa takie jak jarmuż, szpinak, natka pietruszki, natka koperku i burak naciowy.