Ponadczasowe wakacje na Mazurach

Kiedy rozmyśla się nad wakacjami w Polsce, zwykle rozważa się trzy najpopularniejsze możliwości wyjazdowe: w góry, nad morze lub na Mazury. Mazury to opcja, która łączy w sobie zażywanie świeżego powietrza na łonie natury, poznawanie znanych polskich miast oraz możliwość rekreacji w postaci kąpieli. Jest doskonała zarówno dla osób starszych, które chcą odpocząć w spokoju oraz dla ludzi młodych, którzy pragną nowych wyzwań i mają ochotę na aktywny wyjazd.

Dokąd?

Zwykle pod uwagę przez turystów brane są najpopularniejsze mazurskie miejscowości – Mikołajki, Giżycko czy Mrągowo. Należą do największych mazurskich miast, znalezienie więc taniego noclegu w jednym z nich może być problematyczne. Jeśli jednak chcesz jak najlepiej poznać Mazury i zobaczyć wszystkie z atrakcji, zdecyduj się na nocleg w Rynie. To znacznie mniej popularna miejscowość, która jednak ma do zaoferowania dwa jeziora, piękne widoki, a przede wszystkim jest doskonałą bazą wypadową. Znajduje się pomiędzy Giżyckiem, Mrągowem a Mikołajkami, więc zwiedzenie wszystkich tych miejscowości jest bardzo proste, gdy nocuje się w Rynie. Każdego dnia można odwiedzić inne z miast i spędzić też trochę czasu w tej niewielkiej miejscowości – jest tam urokliwy zamek wybudowany w stylu gotyckim, który zobaczyć powinni wszyscy miłośnicy architektury.

Wilczy Szaniec

Niedaleko Rynu, w miejscowości Gierłoż znajdują się ruiny hitlerowskiej bazy dowodzenia – Wilczego Szańca. To atrakcja historyczna, którą warto zobaczyć chociażby ze względu na niezwykle duży obszar, jaki zajmuje oraz możliwość poznania historii tego miejsca. Podczas zwiedzania można dodatkowo wynająć przewodnika, który przedstawi związane z miejscem historie – nie wszystkie z nich są opisane na tablicach informacyjnych, a to często niezwykle interesujące informacje, które nie tak łatwo odnaleźć.

Mikołajki

Miasto położone jest nad dwoma jeziorami: Tałty i Jeziorem Mikołajskim. Miejscowość jest atrakcyjna dla turystów głównie przez Port Mikołajki oraz Wioskę Żeglarską, które przyciągają licznych miłośników żeglarstwa. W centrum miasta usytuowana jest piękna Fontanna Króla Sielaw. Miasto jest bardzo rozwinięte pod wględem agroturystyki – oferuje turystom wiele miejsc, gdzie można coś zjeść i dyskotek. Odbywają się tam też liczne festiwale.